Anasayfa / Pratik Bilgiler / Çaydanlık Nasıl Parlatılır – Demlik Parlatmada En Basit ve En Etkin 3 Yöntem

Çaydanlık Nasıl Parlatılır – Demlik Parlatmada En Basit ve En Etkin 3 Yöntem

Demlik Nasıl Parlatılır – Çaydanlık Parlatmada En Basit ve En Etkin 3 Yöntem
Günlük hayatımızda en çok kullandığımız çaydanlıklarımız uzun süreli kullanımda sonra kararır ve kireç kaplar.
Bu sorunu çözmek ve demlikleri’mizi ilk günkü haline götürmek için sizler için denedik ve en etkili çook kolay 3 yöntemi belirledik 🙂
işte bunlardan ilk yöntemi ;
Aslında en iyi çözüm sağlayan yöntemdir diyebilirim,
Öncelikle geniş bir kabın içerisine sirkeyi boşaltalım ve içerisine bir miktar tuz atalım ve çözülmesi için karıştıralım iyice çözülsün tuzumuz.
Daha sonra temiz bir bez alalım ve bu karışım ile bezimizi ıslatıp çaydanlığımızın her tarafını güzelce silelim ve bu işlem bitince su ile durulayalım. İşlem sonunda demliğimizin temizlendiğini göreceksiniz.

Gelelim bir diğer yöntemimize;

Bu’da en az sirke ve tuz kadar etkili bir yöntemdir. 1 litre sirke içerisine 2 yemek kaşığı karbonat ekleyip karbonat çözülene kadar karıştıralım, çözülen karbonatlı sirkenin içerisine demliğimizi koyalım ve ortalama 1 saat bekleyelim sonra temiz bir bez ile iyice ovalayıp çaydanlığımızı temiz su ile durulayalım.
işlem sonunda çaydanlığınızın yeni halini göreceksiniz. Bu yöntemi ayda 1 defa uygularsanız çaydanlığınız hep ilk günkü gibi kalır 🙂

Son ve kolay bir yönteme gelelim;


Bu yöntemde limon kabuğuna’da ihtiyacımız var, Öncelikli olarak çaydanlığımızın içine bir miktar limon tuzu atalım ve su koyup kaynatalım ortalama 15-20 dk boyunca kaynattıktan sonra suyu boşaltalım ve durulayalım sonra yine temiz su koyup aynı şekilde 15-20 dk kaynatalım ve boşaltalım çaydanlığımızın içinin temizlendiğini göreceğiz. Dışını parlatmak için de limon kabuklarını elimizle çaydanlığımızın dışını ovalayacak kadar büyüklükte keselim ve yaklaşık 20 dk boyunca bu kabuklar ile ovalayalım sonrasında temiz su ile durulayalım. Çaydanlığımızın parladığını göreceksiniz.

 

Sizler için en etkili ve en basit kesin sonuç alabileceğiniz 3 yöntemi anlattım. Herkese kolay gelsin 🙂

Hakkında Çok Kolay

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Lite imei repair – Ücretsiz Yöntem Detaylı Anlatım Burada-Xiaomi Mi 11 Lite imei tamir

Çok Kolay yöntem ile Xiaomi Mi Mi 11 Lite (Courbet) imei repair Box Olmadan En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventy five − sixty five =